Děti z dětských domovů se učily, jak chytře na osobní štěstí a zdravého ducha

V DDM Klíč v Jaroměři se v zimní neděli 19. 1. odehrálo setkání téměř dvaceti dětí ze tří dětských domovů – DD Sedloňov, DD Lánov a DD Potštejn z Královéhradeckého kraje. Cílem setkání bylo se navzájem poznat, ale hlavně naučit se, jak lze vnímat své tělo, pravidelně ho trénovat a napomáhat tak mentální a fyzické rovnováze každého z nás. Projekt Začni správně je jedním ze dvou projektů obecně prospěšné společnosti yourchance.

Setkání vedl v pozitivním a zábavném duchu Stanislav Drda, dříve mentor projektu Začni správně. Středobodem akce byly hry s cílem poznání se navzájem, spolupráce v herních týmech, ale hlavně poznání sebe sama, vnímání a naslouchání svému tělu. V průběhu celého dopoledne se mlaďoši věnovali nejrůznějším pohybovým hrám a týmovým aktivitám, jako třeba Ostrov, Slepý vláček nebo Plavba lodí. Atmosféra akce byla skvělá a hravá. Prostor DDM Klíč nabízí krásný prostor zrcadlového sálu.

„Cítit se dobře ve svém těle vnímám jako jeden z důležitých aspektů pro spokojený život. Mlaďoši se dnes na své tělo zaměřili a věřím, že ho poznali o trochu lépe a váží si ho,“ vysvětlovala Dominika Šenková, koordinátorka projektu Začni správně pro Královehradecký kraj. Smysl setkání potvrdil i Jara Malkovský z DD Lánov: „Dnešní setkání se mi líbilo, bylo to prima. Pohyb je důležitý.“

Tematická setkání projektu Začni správně probíhají po celé České republice a do hledáčku si berou různá témata související s integrací dětí z dětských domovů a pěstounské péče. Cílem všech je napomoci tomu, aby se tito mladí dospělí postavili na vlastní nohy a byli schopni žít plnohodnotný a samostatný život. Mentoringový program projektu Začni správně propojuje mladé lidi odcházející z dětských domovů nebo pěstounské péče s dospěláky – mentory, kteří jim pomáhají najít tu správnou cestu životem. Mlaďoši mohou konzultovat nejen otázky spojené se vzděláním či profesí, ale především s běžným každodenním životem.

Tip pro čtenáře na skvělou týmovou hru RUKA s přesahem a dárečkem pro každého zúčastněného. Hra se hodí na zakončení hodiny, akce, setkání…

Ruka (délka trvání hry max. 30 minut)

Každý nakreslí na papír svoji ruku a podepíše ji. Papír s rukou pošle hráči po své pravici a ten napíše do ruky souseda nějaký vzkaz. Třeba za co by ho dnes ocenil, co by mu z celého dne vzkázal. Papír posílá každý z hráčů dál sousedovi po své pravici, vždy po napsání vzkazu. Ruka každého z hráčů oběhne postupně všechny zúčastněné. Hráči spolu při celém dni, setkání hodně aktivně kooperují, navzájem se poznávají a mají pak na závěr možnost druhého ocenit. Tato aktivita je velice oblíbená, protože hráči dostanou spoustu zajímavých vzkazů, které si mohou odnést domů.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů