Jana Merunková na HR days 2019 o změně přístupu české společnosti ke společenské odpovědnosti a změně role lídra v době 4.0

Druhý den letošních HR days, 24. října si mohli návštěvníci poslechnout inspirativní příspěvek Jany Merunkové, spoluzakladatelky a ředitelky společnosti yourchance o.p.s. Jana představila sebe, smysl a projekty obecně prospěšné společnosti yourchance, své působení a dosavadní počiny v oblasti společenské odpovědnosti. 

Ve svém vstupu hovořila o proměnách vnímání pojmu a smyslu CSR za poslední roky. Firmy i veřejnost přistupují ke společenské odpovědnosti jinak. „Dnes jsme v situaci, kdy proběhla a probíhá určitá metamorfóza světa společenské odpovědnosti. Většina společností pochopila, že podporovat dobro není jen o tom dát peníze, ale snažit se společnými silami vidět dopad ve společnosti.  To vnímám jako velký úkol právě pro lidi pracující v HR – tam je to hnízdo, kde vznikají nápady na dobrovolnictví,“ vysvětlila Jana.

Také zdůraznila, že prosadit takový krok, projekt u vedení společnosti chce sílu, protože návratnost v dnešní turbulentní době je na více let. A pokud se to podaří, což Jana vnímá jako úlohu dnešního lídra ve společnosti, pak je to něco, co rozhýbe společenskou změnu na vyšší úroveň. Poděkovala všem, kteří dali těmto aktivitám zelenou a pochopili, že součástí proměny role lídra je dávat a nečekat jen na okamžitou ekonomický přínos. Přínosem je pak právě ten společenský dopad.

„Vyberte si toho, koho chcete podporovat, vyberte si dobře to, co chcete jako společenskou změnu vidět. Dejte tomu prostor, protože bez něj se nedá pracovat. V okamžiku, kdy násobíte vizi financemi a další spoluprací, tak to je to, co má ten fantastický efekt a co je tou akcelerací,“ apelovala Jana závěrem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů