Mladí z dětských domovů se učili, jak mít svůj styl a zůstat sami sebou

V sobotu 23. listopadu se v Ostravě odehrálo Tematické setkání projektu Začni správně, který je jedním ze dvou projektů obecně prospěšné společnosti yourchance. Zúčastnilo se ho osmnáct mladých ve věku mezi 14 až 21 lety, kteří dorazili dozvědět se, jak na to, aby byli v pohodě a nikdo je nerozházel.

Setkáním provázela lektorka projektu Začni správně, Daniela Nemčáková. Zábavnou a interaktivní formou účastníky provedla třemi stěžejními částmi. V první je seznámila s tím, jak na sobě pracovat a docílit s lidmi okolo hezké vztahy. Mladí se naučili, jaké jsou komunikační typy na základě vnitřních potřeb. Druhá část se věnovala radám, jak dát svým blízkým pocit důležitosti, aby se ve vztahu s nimi cítili šťastní a výjimeční.

Co je vizualizace? Jak a proč funguje? To bylo téma poslední části setkání. Lektorka nabídla mladým praktické ukázky vizualizace svých přání, tajných snů a jak může ta správně provedená pomoci k jejich dosažení a splnění přání každého z nás. „Všichni jste něčím zajímaví a je jen na vás najít čím. Smyslem dnešního setkání je zvednout hlavu a dívat se kolem sebe,“ zdůraznila Daniela mlaďochům.

Přítomní se po celou dobu živě zapojovali a zajímali, jak mít svůj styl a být přitom originální. Byla radost je pozorovat, jak o sobě a svých životech přemýšlí a snaží se na sobě pracovat. „Chci být lepší a chci se mít dobře… a tohle mi v tom může pomoci,“ říká Adam z DD Frýdek-Místek.

„Jsem ráda, že se do podobných setkání zapojuje stále více mladých z dětských domovů v Moravskoslezském kraji. Stálými účastníky jsou DD Frýdek-Místek, Melč a Fulnek. Děti se na našich setkáních objevuji opakovaně. Vždy si zde něco vytvoří, zasmějí se a pobaví,“ hodnotí akce pro mladé z dětských domovů Marcela Dytková, koordinátorka projektu Začni správně.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů