Nominace na prestižní ocenění Bílá vrána 2019 je v plném proudu

Prestižní ocenění Bílá vrána uděluje společnost yourchance o. p. s., a to ve třech kategoriích – Zaměstnavatel, Mladý člověk a Poklad v srdci. Letošní ročník bude již šestý a nominovat do jedné či více kategorií můžete již nyní.  

Ocenění Bílá vrána je součástí projektu Začni správně, v rámci kterého yourchance o. p. s. pomáhá mladým lidem po odchodu z dětského domova. „Smyslem udílení této ceny je boj s předsudky veřejnosti vůči dětem vyrůstajícím v dětském domově a ocenění inspirativního přístupu k životu po odchodu z dětského domova. Speciální kategorií je Bílá vrána – zaměstnavatel, která je věnována firmám, které cíleně pomáhají mladým lidem z dětských domovů v zapojení na trh práce,“ uvedla více k ocenění Bílá vrána spoluzakladatelka yourchance Gabriela Křivánková. Cílem je pak také vyzdvihnout a poděkovat zaměstnavatelům, jež dali těmto dospívajícím pracovní příležitost, a zároveň lidem, kteří je v jejich nesnadné cestě neúnavně podporovali.

Loni byla v kategorii Zaměstnavatel oceněna společnost Albert ČR, která se prostřednictvím svého nadačního fondu věnuje podpoře vzdělávání a rozvoji dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí.

V rámci kategorie Mladý člověk určené lidem, kteří vyrůstali bez biologických rodičů, a přesto se prosadili v běžné společnosti, bodoval Dalibor Havelka, který prožil v dětském domově dětství i ranou dospělost. Vyučil se hned v několika oborech – zedník, truhlář a dřevař. Dnes pracuje jako operátor výroby.

Poslední kategorie Poklad v srdci je určena ředitelům a vychovatelům z dětských domovů, jež své svěřence na startu jejich životů podporují. Loni si cenu odnesla Martina Stawiarzová, ředitelka dětského domova Hora Svaté Kateřiny.

Kdo budou ocenění v tomto roce? Je ve vašem okolí někdo, kdo by si zasloužil ocenění Bílá vrána? Kandidáty ocenění Bílá vrána 2019 můžete nominovat až do konce června prostřednictvím formuláře na www.bilavrana.net/nominace, kde najdete i nominační podmínky. Vyhlášení výsledků proběhne v říjnu v Praze.

Generálním partnerem projektu „Začni správně“ jsou společnost CTP, strategickým partnerem pak Nadace DRFG. Patronkou projektu je herečka Eva Josefíková.

 

Ze slavnostní vyhlášení Ocenění Bílá vrána 2018

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů