Žofín hostil již 5. dobročinný ples yourchance

Netradičně ve stylu Benátského karnevalu se konal ve středu 27. 3. v malém sále pražského Žofína dobročinný ples yourchance. Účast více než 120 hostů podpořila a potvrdila smysl a poslání společnosti yourchance a jejich dvou stěžejních projektů Začni správně a Finanční gramotnost do škol. Záštitu nad večerem převzal starosta Prahy 1 Mgr. Pavel Čižinský. Prvními dámami události byly zakladatelky společnosti Jana Merunková a Gabriela Křivánková.

Moderace celého večera se s elegancí sobě vlastní zhostil Jan Čenský. Pohovořil o účelu plesu, smyslu fungování yourchance a představil partnery večera. Náš velký dík patří nejen Městské části Prahy 1, ale i partnerům Prague Business Club, Business Club della Repubblica Cecca a mediálním partnerům Časopisu Výjimečné ženy, příloze časopisu Prosperita zaměřené na úspěchy žen podnikatelek a manažerek Madam Business a významnému on-line magazínu životního stylu Luxus.cz, který na plese zastoupil sám majitel Michal Hutta. Za veškerou květinovou výzdobu, která dokonale ladila s róbami a prezentovanými outfity večera, děkujeme Veronice Koubkové a jejím Květinám U Verunky.

Profesionální taneční pár Jiří Svoboda a Petra Kopecká se ujal předtančení i úkolu vyzvat další maskované hosty na parket. Mezi největší úspěchy tanečníků patří 4. místo na mistrovství ČR a účast na mezinárodních soutěžích v Německu a v Rakousku.

Velkolepou karnevalovou atmosféru podtrhla po celý slavnostní večer NOCTURNO ORCHESTRA Petra Linharta. Nechybělo ani strhující vystoupení patronky yourchance, české sopranistky Markéty Fassati.

Slova hostitelek patřila nejen všem zúčastněným, ale také všem patronům a účastníkům projektů yourchance Začni správně a Finanční gramotnost do škol. Manažerky projektů Věra Křičková a Dominika Šenková sdílely význam, úspěchy za rok 2018 a aktivity, které letos oba projekty připravují. Poděkovaly také partnerům projektů, a to Nadaci Blíž k sobě, Nadaci KB Jistota a společnosti Mercedes Benz Praha.

Jana Merunková a Gábina Křivánková poděkovaly Nadaci DRFG a společnosti CTP za spolupráci. Vřelý dík pak směřoval Komerční bance za finanční podporu a sdružení EFPA za několikaleté partnerství při organizaci mezinárodního projektu Global Money Week, který vyvrcholí akcí Den s youtubery 6. 4. v Centru Černý Most a konferencí Finanční vzdělávání – úkol na celý život. Ta proběhne v Kongresovém sále ČNB dne 10. 4. pod záštitou České národní banky, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstva financí České republiky.

Hosté plesu měli možnost zapojit se do tiché dražby dvou obrazů. Autorkou jednoho z nich byla výtvarnice a modelka Hana Babak, která je zároveň patronkou projektu Finanční gramotnost do škol. Plesu se zúčastnili významní dárci, zástupci, bankovních institucí, podnikatelé, umělci i fanoušci yourchance z řad veřejnosti.

Velmi oblíbenou zastávkou Benátského karnevalu byl fotokoutek společnosti Sharingbox. V minulosti slavila akce Fotka pro yourchance na sociálních sítích velký úspěch, a proto se na ples letos vrátila.

Mezi tancem a vystoupeními ve standardních tancích mohli zájemci využít stolu yourchance a obdarovat se knihami z edice Hejno bílých vran. V předsálí pak bylo možno nahlédnout do katalogů Salonu Pegas.

Výjimečná přehlídka nové kolekce talentované návrhářky Sáry Lachmanové byla vrcholem Benátského karnevalu a předcházela exkluzivnímu vyhlášení nominačního období pro budoucí nositele ocenění Bílá vrána 2019. „Smyslem udílení této ceny je boj s předsudky veřejnosti vůči dětem vyrůstajícím v dětském domově a ocenění inspirativního přístupu k životu po odchodu z dětského domova. Speciální kategorií je Bílá vrána – zaměstnavatel, která je věnována firmám, které cíleně pomáhají mladým lidem z dětských domovů v zapojení na trh práce,“ uvedla více k ocenění Bílá vrána Gabriela Křivánková.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů