Děti z dětských domovů vyrazily na víkendový tábor Začni správně

V obci Budislav nedaleko Litomyšle se o víkendu 10. až 12. listopadu uskutečnilo víkendové setkání mladých lidí z dětských domovů z celé České republiky. Založeno bylo na kombinaci zážitkové pedagogiky, her a zábavy. Akci pořádala obecně prospěšná společnost yourchance, která ve spolupráci s Nadací DRFG realizuje integrační projekt Začni správně. Ten je zaměřen na podporu dětí odcházejících z dětských domovů a pěstounské péče a za dobu své existence pomohl stovkám mladých lidí na startu jejich vlastního života. Víkendového setkání se zúčastnila také herečka Eva Josefíková, která je patronkou projektu Začni správně.

Hry zaměřené na osobní rozvoj a zlepšení kompetencí potřebných ke vstupu do samostatného života, ale i zábava a prostor pro individuální řešení situací, se kterými se potýkají mladí lidé, kteří se připravují na odchod z dětských domovů. Tak vypadal speciální víkendový program tematického setkání projektu Začni správně, které se uskutečnil první listopadový víkend v rekreačním objektu Domu Bratří Čapků v Budislavi.

Akce se zúčastnilo zhruba 20 mladých lidí, kteří jsou zapojeni do projektu Začni správně. Podpořit je přijela také herečka Eva Josefíková. „Naším cílem bylo užít si fajn dva dny. Chtěli jsme se nejen bavit, ale také jsme chtěli mladým lidem něco předat. Zaměřili jsme se na rozvoj komunikačních dovedností, týmovou spolupráci, sebepoznání a životní hodnoty. Součástí víkendu byla i arteterapie a venkovní hry, které byly zaměřené na rozvoj strategického myšlení, “ řekla manažerka projektu Začni správně Alena Hurtová.

Foto: Miroslav Lepeška

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů