Finančně gramotná a podnikavá škola

Kniha přináší další inovativní postupy a nástroje pro výuku finanční gramotnosti a rozvoj podnikavosti.

Kniha je určena učitelům základních a středních škol. Cílem této na domácím trhu ojedinělé publikace je pomoci jednotlivým školám oblast finanční gramotnosti a podnikavosti kvalitně uchopit. Kniha tak doplňuje portfolio projektu Finanční gramotnost do škol a přináší další inovativní postupy a nástroje pro výuku finanční gramotnosti a rozvoj podnikavosti. Kniha vyšla v nákladu 8 000 kusů, a je zdarma distribuována na 6 000 základních a středních škol po celé České republice.

Publikace je rozdělena na dvě části, první část se soustředí na finanční gramotnost, druhá sekce je věnována podnikavosti. Finančně gramotná a podnikavá škola je metodickou příručkou, která na 189 stranách shrnuje klíčové oblasti výuky finanční gramotnosti a podnikavosti. Zabývá se tím, co je finanční gramotnost, jak její výuku na škole uchopit, a jak v této oblasti rozvíjet vzdělávání učitelů. Nechybí ani cenné příklady dobré praxe. V oblasti podnikavosti se zaměřujeme na osm klíčových kompetencí pro celoživotní učení, a to, jak vypadá podnikavý učitel a podnikavý žák. „Při psaní knihy jsme se rozhodli vyložit karty na stůl a dát k dispozici maximum toho, co jsme za poslední roky vytvořili, používali a vylepšovali. Naším přáním je, aby se o naše zkušenosti mohl opřít každý, kdo chce připravit své žáky na budoucnost, která přináší rychlé změny a je plná nejistot, ale také poskytuje skvělé příležitosti dosáhnout úspěchu, “ shodují se autorky knihy Ing. Kateřina Lichtenberková, lektorka, členka expertního týmu Finanční gramotnost do škol a odborná garantka Národního ústavu pro vzdělávání a Jana Merunková, ředitelka a spoluzakladatelka yourchance o.p.s.

Partnery knihy jsou Broker Trust, Amundi Asset Management, Send.cz, Madam Business. Strategickým partnerem yourchance je Nadace DRFG. Děkujeme také za kontinuální podporu společnostem Mercedes-Benz Praha, Atollon, Newton Media a EUCS.

Knihu lze objednat pomocí Objednávkového formuláře níže.

Elektronická verze je ke stažení zde.

Cena 1 ks činí 100 Kč

Poštovné a balné činí 50 Kč (při objednávce více kusů knih cena poštovného dle ceníku České pošty)

Příplatek za dobírku 50 Kč

Objednávkový formulář:

Prima život + pracovní sešit

Kniha pomáhá čtenáři sladit jeho životní hodnoty a cíle s finančním plánem a pochopit klíčové principy budování prosperity.

Autorkami knížky jsou zakladatelky yourchance o.p.s a odborníci na finanční gramotnost - Jana Merunková, Ing. Gabriela Křivánková a Ing. Kateřina Lichtenberková.

Nedílnou součástí knihy Prima život je i pracovní sešit rozvíjející nejen aktivity čtenářů, ale také nabízí pohled čtenářova nitra, poznání sebe sama a nastavení priorit

Knihu včetně pracovního sešitu lze objednat pomocí Objednávkového formuláře níže.

Cena 1 setu činí 100 Kč

Poštovné a balné činí 45 Kč (při objednávce více kusů knih cena poštovného dle ceníku České pošty)

Příplatek za dobírku 50 Kč

Objednávkový formulář: