Začni správně

Nejkomplexnější projekt pro integraci mladých lidí z dětských domovů v celé ČR.


Začni správně pomáhá mladým lidem z dětského domova nebo pěstounské péče, aby se po odchodu postavili na vlastní nohy a byli schopni žít plnohodnotný a samostatný život. Udělujeme každoročně ocenění BÍLÁ VRÁNA, které je určeno těm, kteří prošli v průběhu svého života ústavní výchovou nebo náhradní rodinnou péčí a následně ve svém životě uspěli. Úspěchem v tomto ohledu je podle nás zcela "normální život" - mít práci, rodinu, vytvořené zázemí, zvládání běžných situací, tak nějak v pohodě... život mimo rizika jako je např. dluhová spirála.

Vytváříme funkčního systému integrace mladých dospělých, kteří opouštějí dětské domovy a pěstounskou péči.

  • 1Poskytujeme individuální pomoc při hledání práce, bydlení, řešení finanční situace a v oblasti osobního rozvoje
  • 2Vytváříme komunitu mladých lidí z dětských domovů a pěstounské péče
  • 3Poskytujeme e-learningové materiály zdarma
  • 4Inspirujeme k zodpovědnosti a proaktivitě
  • 5Realizujeme mentoringový program
  • 6Udělujeme ocenění Bílá vrána


Další aktivity projektu

Domovy sobě

Realizace a správa platformy pro vychovatele z dětských domovů. Posláním aktivit Domovy sobě, je sdílet zkušenosti, vzájemně se inspirovat, řešit společně obtížné situace z praxe a být si vzájemně oporou. Jedná o se jedinou platformu svého druhu. www.domovysobe.cz

Výzkum Persist

Jsme v pozici aplikačního garanta projektu a hlavním aktérem sběru dat v terénu. Cílem výzkumu je zmapovat faktory ovlivňující integraci mladistvých z dětských domovů do společnosti a jejich adaptace na trh práce. Trvání výzkumu 2019 - 2022.Klikněte a můžete začít psát. Illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem.

Artefond Jiřího Mádla

Spravujeme Artefond Jířího Mádla podporující nadané děti z dětských domovů a pěstounské péče ve studiu uměleckých škol, v zájmové činnosti, ať už jde o herectví, hudbu, tanec, fotografii a v neposlední řadě také filmové profese a multimédia.