Pomoc rodině z Ukrajiny

Přátelství je nejsilnější zbraň

PŘEDSTAVUJEME VÁM NOVÝ PROJEKT "VÍTEJ V ČESKU"... VŠE O NĚM SI PŘEČTĚT NA WEBU www.vitejvcesku.cz/ A V TISKOVÉ ZPRÁVĚ K PROJEKTU.

Konto veřejné sbírky: 8418245001/5500 VS: 2402 Text: Ukrajina

Asi všichni s bolestí v srdci sledujeme, co se děje na Ukrajině. O to víc, když se nebezpečí týká někoho konkrétního, lidí, které známe.
Pro nás v yourchance, kdo jsme v loňském roce intenzivně spolupracovali NGO Emmauz, byla zpráva o střelbě na Charkov opravdu zásahem velmi osobním. Známe tam řadu maminek s autistickými dětmi, kterým jsme pomáhaly vybojovat právo na vzdělání jejich dětí, na zařazení do společnosti, na základní pomoc, kterou jim stát neposkytoval. Dnes bojují o život stejně jako tisíce dalších.

Yourchance v minulém týdnu přijala další rodinu. Zajišťujeme zázemí pro Elenu, maminku a 15-letého chlapce s těžkým autismem, který vůbec nemluví a jí jen omezené množství potravin. V současné chvíli máme zajistěnou pomoc autistického centra v Hřebči a bydlení v nedalekém Buštěhradě. To, co potřebujeme, je finanční podpora. Elena nebude s ohledem na psychický stav jejího syna moci prvních několik týdnů pracovat a státní podpora nebude stačit pro pokrytí veškerých potřeb.

Využití Vámi poukázaných peněz budeme zajišťovat s maximální pozorností a garantujeme pouze účelné využití.Vložte svůj text...

Média o naší pomoci Ukrajině a projektu Vítej v Česku