en-10. ročník ocenění Bílá vrána

10/11/2023

Máme za sebou desátý ročník ocenění Bílá vrána, který z našeho pohledu nemohl být úspěšnější. Tento večer, který se konal 17. října v nádherných prostorách Rezidence primátora hlavního města Prahy, byl pro nás výjimečný nejen svým jubilejním výročím, ale především díky příběhům, které máme tu čest vám každý rok představovat. 

Představte si ten pocit, když se srdce napevno spojí s posláním. Když vaše práce není jen zaměstnáním, ale stává se tou nejupřímnější formou lásky a oddanosti, která podporuje mladé lidi z dětských domovů na jejich vlastní cestě životem. To je duch Bílé vrány. A právě tento duch nás provázel celým večerem, který byl oslavou nejen oceněných, ale všech, kdo věří, že i v těch nejtěžších životních situacích můžeme najít sílu a inspiraci k lepšímu životu. 

Při slavnostním večeru jsme měli tu čest uvítat na pódiu mladé talenty, které nám svými hlasovými výkony připomněly, jaký poklad se skrývá v každém z nás. Vystoupení dětského pěveckého sboru DD Dlažkovice a Rúty Gézové z DD Duchcov, stejně jako operní árie Bohunky Sommerové, nám dokazují, že naděje a talent mohou kvést i v těch nejméně očekávaných místech. 

Ceny v podobě skleněného srdce a pírka jsou symbolem toho, co v srdcích oceněných hoří – lásky k práci, odvaze čelit životním výzvám a schopnosti inspirovat ostatní. Jaroslava Kocourková, Denisa Fronková a všichni ostatní nominovaní jsou pro nás pravými hrdiny, kteří dokazují, že i z těžkých začátků může vyrůst něco úžasného. Ocenění Bílá vrána desetiletí přineslo do našich srdcí ještě více pohnutých momentů. Sledovat, jak se životy oceněných vyvíjely uplynulé desetiletí, bylo pro nás nesmírně dojemné. Je to důkaz, že dobré skutky a pevná vůle mají dlouhodobý dopad, který se neztrácí s časem. 

Děkujeme všem partnerům, sponzorům a umělcům, kteří se podíleli na tom, aby desátý ročník Bílé vrány byl tak nezapomenutelný. Bez vaší podpory bychom nemohli oslavit tyto příběhy úspěchu a odvahy, které jsou světlem pro nás všechny. 

Na závěr bychom rádi vyzvali každého z vás, abyste se připojili k poslechu podcastů s příběhy z knižní edice Hejno bílých vran. Tyto příběhy jsou důkazem toho, že když dáme šanci a podporu těm, kteří to nejvíce potřebují, můžeme společně vytvářet svět, ve kterém je místo pro každého. Podcasty jsou již dostupné k poslechu zde.

 Děkujeme, že jste součástí naší cesty.