en-JOJKO Festival v Praze: Den plný zábavy a finanční gramotnosti pro celou rodinu

03/06/2024

V sobotu 11. května proběhl na Černém Mostě v Praze další JOJKO Festival, jehož jsme se stali pro letošní ročník partnerem. V rámci edukativní odpočinkové zóny pravidelně připravujeme zábavný program zaměřený na finanční gramotnost, který je určený zejména rodinám s malými dětmi. 

Hlavní atrakcí pro děti bylo hledání pokladu, při kterém musely plnit drobné úkoly a sbírat nápovědy s jejichž pomocí se jim nakonec povedlo odemknout tajemný zámek. Malí i velcí návštěvníci si mohli vyzkoušet karetní hry, prohlédnout si bankovky z různých zemí světa pod UV lampou, ale také si vyzkoušet, zda mají aktuální přehled o tom, kolik co v dnešní době stojí.

Pro malé umělce byly připraveny omalovánky, zatímco rodiče si mohli odpočinout v relaxační zóně nebo si zkusit vyplnit dotazník, který jim pomohl si ujasnit, jak k finanční gramotnosti přistupují - ať už reálně v rámci domácího rozpočtu nebo například ve výchově dětí. 

Celá akce byla skvělým způsobem, jak přiblížit důležitá témata finanční gramotnosti zábavnou a interaktivní formou. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili! Těšíme se na setkání v dalších městech.