en-Pojďte se s námi vzdělávat zábavnou formou

01/05/2024

Společnost yourchance o.p.s. představila na závěrečné konferenci Global Money Week 2024 novou formu vzdělání. Ptáte se jakou? Jedná se o projekt yourchance academy, který má za cíl vzdělávat interaktivní formou v oblastech finanční gramotnosti, seberozvoje, zapojení do společnosti, trhu práce a základech podnikání.

A jak to celé funguje? Na webu https://yourchance.academy/ se zaregistrujete zadáním e-mailu a hesla a rovnou se dostanete do uživatelského prostředí. V sekci “Moje kurzy” či v “katalogu” si již můžete vybírat kurzy, které jsou zpřístupněny zdarma. Prvním spuštěným tématem je finanční gramotnost. Další budou postupně následovat.

Kurz finanční gramotnosti je rozdělen do 11 lekcí zabývající se například historií peněz, nakupováním a placením, ochranou spotřebitele, finančním trhem, rozpočtem domácnosti, investicemi, úvěry, pojištěním a dalšími. Lekce obsahují interaktivní prezentace, interaktivní videa, křížovky, osmisměrky a spoustu dalších zábavných prvků, které vám mají zpříjemnit probíranou oblast. Na konec je připravený závěrečný test, ať si můžete své nabyté znalosti ověřit.

Ve finanční gramotnosti je i sekce pro učitele, kdy témata jsou uspořádána podle Standardu finanční gramotnosti. Ale myslíme si, že tipy na zajímavá videa, aplikace, deskové hry a jiné využijete všichni.

Samozřejmě chápeme, že každý má svůj názor, jak by e-learning měl vypadat. Proto budeme rádi za vaše případné dotazy či připomínky, které můžete zasílat na email fgdoskol@yourchance.cz. Vyzkoušejte yourchance academy a posouvejte se v oblastech důležitých pro život.