en-Přípravy Global Money Week 2024 zahájeny

23/11/2023

Osmý ročník mezinárodní finančně vzdělávací kampaně Global Money Week (GMW) se blíží a přípravy na něj jsou v plném proudu. V roce 2024 se aktivity uskuteční v březnu. Hlavním datem bude týden od 18. do 24. 3. 2024, tentokráte s mottem "Chraň své peníze, chraň svou budoucnost".

Národním koordinátorem je Ministerstvo financí. Organizátory jsou opět společnosti yourchance o.p.s. a Evropská asociace finančního plánování Česká republika. Záštitu akci tradičně udělilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Česká národní banka.

Jde hlavně o získání zdravých finančních návyků a zvýšení finanční gramotnosti. S penězi se totiž setkáváme již od raného věku. Hlavními cílovými skupinami GMW jsou především žáci, studenti a sociálně ohrožené skupiny obyvatel. Zapojit se však může prakticky kdokoli, kdo má zájem se finančně vzdělávat.

Organizátoři vyzývají školy, organizace a odborníky, aby se do nadcházejícího ročníku GMW aktivně zapojili a přispěli do něj přípravou vlastní finančně-vzdělávací akce, kterou si zaregistrují na globalmoneyweek.info.

Příkladem, jak propojit školství nebo dětské domovy s odborníky z praxe jsou společné workshopy. Velice si ceníme toho, že experti mají chuť a zápal se o své zkušenosti podělit a předávat účastníkům GMW své vědomosti.

Aktivity GMW mohou mít spoustu podob: workshopy, diskuse, herní odpoledne a konference. Společnost yourchance o.p.s. vzdělává zábavnou a interaktivní formou. V rámci GMW tedy mimo jiné poběží soutěž Rozpočti si to!, dále celonárodní akce Cashflow maraton. A v obchodním Centru Černý Most v Praze se uskuteční dne 9. 3. 2024 celodenní program na podporu finančního vzdělávání se zajímavými hosty a doprovodnými aktivitami pro děti i dospělé.

Tradičními partnery yourchance pro realizaci GMW jsou Česká mincovna, Hraj s rozumem a Meatest.

Realizační tým je vám připraven pomoci. Dotazy můžete směřovat na email office@globalmoneyweek.info nebo se ptát telefonicky na čísle 721 962 930.