en-Sazka je partnerem Global Money Week 2024: Finanční gramotnost je klíčem pro bezpečné hraní a zábavu

10/04/2024

Říkáte si, jak jde dohromady loterie, losy, sázky a podobné hry s finanční gramotností? Na první pohled asi nijak, možná se to může zdát jako naprostý protimluv, ale faktem je, že finanční gramotnost je právě pro bezpečnou zábavu a zodpovědné hraní naprosto nezbytná. I proto se letos společnost Sazka stala partnerem celosvětového projektu Global Money Week 2024.

Porozumění světu financí a umění dobře si spočítat, na co máte, je dnes – vzhledem ke komplexnosti a složitosti světa – pro život důležitější než kdykoliv dříve. Finančního vzdělávání a umění nakládat s penězi by se proto mělo podporovat už od útlého věku. Společnost Sazka, součást největší světové loterijní skupiny a lídr na českém trhu již 60 let, je ve světě financí velkým hráčem.

Lidem přináší zábavu, plní sny, a to vše s vysokým důrazem na zodpovědnost. Kromě vlastních projektů jako je například Hraj s rozumem se zapojuje do dalších iniciativ zaměřených právě na finanční gramotnost, jako je například soutěž pro školy Rozpočti si to! nebo Global Money Week (GMW), který se koná od 18. do 24. března 2024.

Podpora finanční gramotnosti dává smysl

Sazka dlouhodobě podporuje finanční gramotnost a obecně vzdělávání dětí a mládeže v oblasti financí a kritického myšlení. "Sazka je do nejmenších detailů promyšlený stroj, který stojí na statistice, matematice a finančním plánování," prozrazuje Pavel Gernt manažer zodpovědného hraní společnosti Sazka a dodává, že obchodní model společnosti je postaven právě na udržování dlouhodobě zdravé zákaznické báze. "Nechceme, aby se naši zákazníci stali na hraní závislí. Našim cílem jsou naopak hráči, kteří si užívají vzrušení ze hry a výhry neškodně celý život. Chceme, aby naši zákazníci snili bez hranic, ale zároveň stáli pevně nohama na zemi."

Hraní a zábava se Sazkou by měly být příjemným vyplněním volného času, které přináší vzrušení, probouzí fantazii a sny. To vše ale s rozumem a rozmyslem, tak aby to nemělo vliv na běžný život. "Je důležité, aby každý v první řadě pokryl své potřeby a myslel i na rezervu. To, co mu zbyde, jsou peníze, které může použít na zábavu," upozorňuje Pavel Gernt. Kultivovat povědomí o penězích, jejich získávání a efektivním hospodaření s nimi je důležité mezi všemi generacemi. A právě to je společným cílem Sazky i GMW.

Výhra může změnit život

Umět zacházet s penězi je důležité vždy. Nejen v okamžiku, kdy člověk hraje a sází – jak na to ukazuje projekt Hraj s rozumem – ale i v případě, kdy se na hráče usměje štěstí a cinkne mu velká výhra. Tento okamžik totiž umí výherci od základu změnit život. "To rozhodně není nadsázka, proto je i u výherců nesmírně důležité, aby byli dostatečně finančně gramotní, jen tak si mohou svou výhru skutečně užít," zdůrazňuje Pavel Gernt ze Sazky.

Naprostou většinu portfolia Sazky tvoří nerizikoví hráči, kteří nemají finanční problémy. Pro ty ostatní má společnost připravené účinné nástroje, které nám umožňují proaktivně jim pomoci, když je to zapotřebí. Prevence případných problémů je ale základem. "Jsme moc rádi, že máme tu možnost podpořit Global Money Week, a s tím i finanční gramotnost v České republice," uzavírá manažer zodpovědného hraní ze společnosti Sazka.