en-Vítej v Česku pomáhá zdravotním sestrám z Ukrajiny

26/02/2024

Vítej v Česku otevírá další kurz, který bude tentokrát zaměřený na pomoc zdravotním sestrám z Ukrajiny s přípravou na zkoušky v České republice. 

Víme, že mezi ženami, které opustily Ukrajinu a nyní zde žijí, je spoustu zdravotních sester a velká část z nich touží pokračovat ve své kariéře. Chceme jim dát možnost pokračovat v jejich poslání a stát se součástí našeho zdravotnického systému. Proto jsme připravili nový on-line kurz "Příprava zdravotních sester ke zkouškám v ČR", který startuje již dnes 5. února 2024. 

Naším cílem je poskytnout komplexní přípravu pro ukrajinské zdravotní sestry, které chtějí úspěšně složit zkoušky potřebné pro práci v České republice. Kurz vede zkušený lektor Mgr. Jan Neugebauer, Ph.D., MBA. Věříme, že díky kombinaci teoretických znalostí z Univerzity Karlovy a praktických zkušeností z práce v nemocnici může účastnicím kurzu předat nejen důležité informace o obsahu zkoušky a potřebných znalostech, ale také praktické rady, jak zkoušky zvládnout.  

Protože víme, že největší podporou často bývá sdílení osobních zkušeností, přizvali jsme do kurzu jako lektorku také ukrajinskou překladatelkou Táňu, která sama úspěšně zkouškou prošla a je připravena podělit se o své cenné zkušenosti a tipy.

Celkem 25 dvouhodinových přednášek pokrývá vše od základních principů medicíny a ošetřovatelství až po specifické otázky, které se mohou objevit na zkouškách. Každá lekce končí přístupem k interaktivním materiálům jako jsou kvízy, testy a křížovky. Všechny účastnice od nás navíc získají přístup ke všem materiálům yourchance academy na téma rozvoj podnikavých kompetencí, finanční gramotnost a úspěšná integrace do české společnosti. 

Věříme, že ukrajinské zdravotní sestry mohou být skvělou posilou českého zdravotnictví a jsme tu, abych jim pomohli otevřít dveře k novým možnostem a úspěšné kariéře v České republice.