REFERENCE ÚČASTNÍKŮ PROJEKTŮ

Musím říci, že spolupráce s yourchance o. p. s. je pro naši školu velkým krokem vpřed. Poděkování patří zakladelkám a lidem z této organizace, kteří věnují svoji sílu a úsilí v projektech, které podporují rozvoj a schopnosti člověka, zvláště v dnes důležitých tématech, jako finanční gramotnost a podnikavost. Jsme velmi rádi, že i nadále pokračuje naše spolupráce, jelikož naši žáci byli nadšeni z projektových dnů, soutěží a aktivit, které vznikají pod hlavičkou Finančně gramotné školy. V návaznosti na tuto problematiku velmi doporučují vzdělaní v oblasti finanční gramotnosti a podnikavosti, které jsme s yourchance absolvovali a tyto kurzy byli velmi inspirativní a příkladem dobré praxe, které jsme mohli využít ve výuce.

Martin Svoboda
SŠ technická a ekonomická Brno 

Jsou pro nás hodně důležitý. Kdykoliv něco řeším, mohu se na Ivetu (koordinátorku) obrátit. Myslím si ze děti co odejdeme z DD uděláme chybu se který vlastně nevíme rady jak to uděláme ale díky lidem ze začni správně který nám pomáhají jak to udělat . Myslím si ze zrovna tohle to bylo pro mě záchrana jelikož sama jsem odešla a bohužel jsem udělala chybu a jsem rada ze mám někoho kdo mi poradí proto ze reálny život je jiný. Tyhle lidi jsou opravdu důležití pro nás a myslím ze nám hodně pomáhají . Upřímně nevím co bych bez nich dělala.

Martina
mateřská dovolená, Liberec 

Protože ukazuje dětem z dětských domovů ale také dětem z neúplných rodin jak se začlenit do života po odchodu z dětského domova. Pomáhá nastartovat jejich život správným směrem a dát jim do života rady, které jistě ocení. Začni správně je podle mého názoru třeba podpořit díky tomu co dělají ! Díky tomu jak pomáhají dětem a převrací jejich životy k lepšímu!

Kateřina
studentka SŠ, Znojmo 

Pomohli mi v době, kdy jsem to nejvíce potřebovala a nejsem jediná komu pomohli se postavit na nohy. Začni správně je důležité v tom, že pomáhá začít žít reálný život po odchodu z DD. Sama mám s ZS dobré zkušenosti. Určitě je prospěšné takové organizace podporovat, jdou vidět za jejich prací úspěšné výsledky, jak naučit mladé lidi vkročit do života.dobré zkušenosti.

Nikola
mateřská dovolená, Ústí nad Labem 

Protože organizace začni správně je smysluplná. Pomáhá mladým lidem se začleňovat do reálného života, vím že mě osobně naučily třeba jak se chovat u pohovoru, nebo jak a kde hledat práci. Nebo co platit - zdravotní a sociální pojištění. Nebo půjčky a proč si nepůjčovat. Dalo mi to skoro vše! Vím že z různých tematických setkání jsme se báli komunikovat a mluvit, a dnes už se nebojím mluvit a dokážu říci svůj názor.

Ladislav
fotograf, Ústí nad Labem 

Když k nám přijeli z projektu Začni správně, tak mě zaujalo, co nabízejí. Dalo mi šanci na to, že nebudu sama, když odejdu z DD a že mi bude po celou dobu oporou. A získala jsem díky tomu nové přátele i mentora, na kterého se mohu vždy obrátit, když třeba koordinátor nemůže. Pracují tu lidé, kterým nejsou lhostejní mladí, kteří odcházejí z DD a jsou ochotni jim pomáhat. I když už mladí z DD odejdou a žijí si vlastní život, tak tu pro ně koordinátoři stále jsou. Tak prosím všechny, aby podpořili tento projekt. .

Martina
studentka, Sedloňov 

Milá paní Jano, chtěla bych Vám i Vašemu týmu ještě jednou poděkovat za úžasnou akci minulou středu v Olomouci na téma finanční gramotnost a podnikavost ve školách. Byly jste s kolegyněmi doslova balzámem na moji mysl i duši:-) Prostudovala jsem si web i knihy, které jsme dostali, je to BOMBA! Už teď se těším, jak o aktivitách yourchance promluvím s pedagogy a vedením škol u nás v regionu MAS MORAVSKÉ BRÁNY. Propojení vidím i u svého podnikatelského záměru "Muchlinka - dětská hračka s příběhem". Velmi jste mě s kolegyněmi nainspirovaly a namotivovaly k další práci s dětmi. VY TO DĚLÁTE OPRAVDU SKVĚLE! Přeji všem do yourchance pohodu, energii a báječné nápady!

Petra Kamelandrová
účastnice kurzu 

Proč Začni správně? Myslím si, že je to skvělý start do života, který mi dal do života nové zkušenosti a především mi to otevřel oči. Být v Začni správně je pro každého mladého člověka krok kupředu. Naučí se věci ze života, a hlavně do života. Myslím si, že hodně mladých lidí potřebuje pomoc a ukázat ten správný směr a každá podpora nám neskutečně pomůže.

slečna Nikola
aktuálně hledá práci, Ústí nad Labem 

Proč Začni správně? Myslím si, že je to skvělý start do života. Začni správně mi dalo do života nové zkušenosti a především mi to otevřelo oči. Projekt podporuje děti z dětského domova, jak mají začít správně, jak se mají zachovat. Začni správně mi dalo možnost mít se kdykoliv na někoho obrátit o radu a pomoc. Kdykoliv potřebuji pomoci, mám se na koho obrátit. Díky tomu vím, že nejsem na řešení problémů sama. Nikdo neví, jaké to je žít v dětském domově a jak těžké je dětský domov opouštět. A proto je podpora Začni správně důležitá.

Michala Michala, invalidní důchodkyně, Ústí nad Labem 

Tato spolupráce mi dala víc, než se může na první pohled zdát. Dost mě to posunulo a pomohlo se dostat ze složitých situací... Protože je to projekt, který je užitečný a pomáhá lidem, co jsou v situaci, že například odchází z DD a nemají se na koho obrátit.

Přemysl

Operátor výroby, Svitavy 

Dobrý den, rád bych Vám velice poděkoval za skvěle provedené projektové dny, žáci i kolegové byli nadšeni.

Milan Chylík
ředitel školy, Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková